Senaste Nyheterna

Live på Twitch! Lyssna på poddens 22:e avsnitt!

Lyssna live på podcast inspelningen via Twitch den 2/4 – Skärtorsdagen! Påskgodis! Klicka här för att lyssna live – Nördliv på Twitch Denna gång tidigarelagt på grund av påskledighet! Försnack börjar någon gång mellan kl 20.45 till 21.00, sedan så startar den officiella sändningen ca 21.00. Så häng med gärna i

Live på Twitch! Lyssna på poddens 21:e avsnitt!

Lyssna live på podcast inspelningen via Twitch på lördag den 28/3! Klicka här för att lyssna live – Nördliv på Twitch Försnack börjar någon gång mellan kl 20.30 till 20.35, sedan så startar den officiella sändningen ca 21.00. Så häng med gärna i försnacket om ni vill, i annat fall kan

Witcher 3:s grafiska landvinningar är ibland hårfina!

En enorm värld, superglassig grafik och en story som sägs bli jäkligt episk! Men ingen har sagt något om Geralts hårväxt. Förrens nu… Enligt CD Project Reds Michał Platkow-Gilewski så ska Geralts hakhår växa dynamiskt genom spelet. Skägget växer medan tiden förflyter och medan Geralt tar sig från plats till plats.

Medlemmar

Fredrik OlssonChefredaktör - Ansvarig Utgivare - Podcasterfredrik@nordlivpodcast.se
Danny LarsenRedaktionschef - Logistikansvarig - Podcaster - Recensentdanny@nordlivpodcast.se
Max LöfströmProducent - Ljuddesigner - Podcastermaxx@nordlivpodcast.se
Lotta LeissnerPodcaster - Producentlotta@nordlivpodcast.se
Robb LarsenPodcasterrobb@nordlivpodcast.se

NÖRDLIV

Vi ger er recensioner, krönikor, podcasts, guides och mycket mer. Allt för att ni ska kunna få en bättre inblick i spel/tillbehör/hårdvara och andra nördiga spörsmål.

Häng gärna med Nördliv, i deras podcast som kommer ut på iTunes varje söndag.

Medlemmar

Carl HolmerRecensent - Podcastercarl@nordlivpodcast.se
Sara WinoySocial Media Manager - Recensent - Podcastersara@nordlivpodcast.se
Robert JonssonRecensent - Podcasterrobert@nordlivpodcast.se
Ependyma LouiseRecensent - Podcasterlouise@nordlivpodcast.se
Erik HöglundPodcastererik@nordlivpodcast.se
Emil JohanssonRecensent - Skribentemil@nordlivpodcast.se