VRChat är helt galet!!

Istället för att gå ut på krogen och träffa folk så kan nördarna sitta inne i VRChat och träffa liksinade. För de som inte vet vad VRChat är. Det är ett gratis spel på Steam där du går runt i förstapersonsvy och talar med andras avatarer. Om man har ett

Medlemmar

Fredrik OlssonChefredaktör - PR - Podcaster - Ansvarig Utgivarefredrik@nordlivpodcast.se
Danny LarsenRedaktionschef - Logistikansvarig - Podcaster - Recensentdanny@nordlivpodcast.se
Max LöfströmProducent - Ljuddesigner - Podcaster - Recensentmaxx@nordlivpodcast.se
Lotta LeissnerRedaktör - Podcasterlotta@nordlivpodcast.se
Robb LarsenWebbplatsansvarig - Recensent - Podcasterrobb@nordlivpodcast.se

NÖRDLIV

Vi ger er recensioner, krönikor, podcasts, guides och mycket mer. Allt för att ni ska kunna få en bättre inblick i spel/tillbehör/hårdvara och andra nördiga spörsmål.

Häng gärna med Nördliv, i deras podcast som kommer ut på iTunes varje söndag.

Medlemmar

Carl HolmerRedaktör - Recensent - Podcastercarl@nordlivpodcast.se
Sara WinoySocial Media Manager - Recensent - Skribentsara@nordlivpodcast.se
Robert JonssonRecensent - Skribentrobert@nordlivpodcast.se
Ependyma LouiseRecensent - Podcasterlouise@nordlivpodcast.se
Erik HöglundPodcastererik@nordlivpodcast.se
Emil JohanssonSkribentemil@nordlivpodcast.se