För er som vill hitta en plats att umgås, lira spel och framförallt prata med andra inom Nördlivs community,
så finns en TeamSpeak server där ni gärna får gå in och umgås för att lira.

Inloggninguppgifter

Serveradress: xhephon.no-ip.org
Server lösenordet är: omg

Ladda ner TeamSpeak klienten!

Vilken mapp/grupp?

Självklart är ni välkomna att delta i de olika grupper/mappar som finns där,
men det finns en specifik mapp där Ni kan samlas.

”Nördliv Community” heter den, så logga gärna in på Teamspeak servern och använd denna mapp/grupp,
om ni vill spela tillsammans, eller varför inte med oss personligen.

Ni kan även klicka på denna länk: EFTER ni installerat TeamSpeak, så kommer ni rakt in i Community kanalen på servern.

Klicka här för att gå med i Teamspeak servern!


Vill ni istället vara på Discord, så går det!

Klicka bara på ”connect” på widgeten under!

 


Tänk på att hålla god ton och ha respekt mot varandra!

Medlemmar

Fredrik OlssonChefredaktör - PR - Podcaster - Ansvarig Utgivarefredrik@nordlivpodcast.se
Danny LarsenRedaktionschef - Logistikansvarig - Podcaster - Spelrecensentdanny@nordlivpodcast.se
Max LöfströmProducent - Ljuddesigner - Podcastermaxx@nordlivpodcast.se
Lotta LeissnerRedaktör - Podcasterlotta@nordlivpodcast.se
Robb LarsenWebbplatsansvarig - Spelrecensent - Podcasterrobb@nordlivpodcast.se

NÖRDLIV

Vi ger er recensioner, krönikor, podcasts, guides och mycket mer. Allt för att ni ska kunna få en bättre inblick i spel/tillbehör/hårdvara och andra nördiga spörsmål.

Häng gärna med Nördliv, i deras podcast som kommer ut på iTunes varje söndag.

Medlemmar

Carl HolmerRedaktör - Tillbehörs- och Spelrecensent - Podcastercarl@nordlivpodcast.se
Sara WinoySocial media manager - Spelrecensent - Skribentsara@nordlivpodcast.se
Robert JonssonSpelrecensent - Skribentrobert@nordlivpodcast.se
Ependyma LouiseSpelrecensent - Podcasterlouise@nordlivpodcast.se
Erik HöglundPodcastererik@nordlivpodcast.se