Oats Studios Volume 1: Rakka

Neill Blomkamp´s Oats Studios har kommit med första delen av deras Volume 1: Rakka. Fler delar kommer komma ut i framtiden och jag personligen ser väldigt mycket fram emot att se vad mer för roligt, ja och udda delar de har att dela med sig.

Första avsnittet av Neill Blomkamp finns nu äntligen ute så vi kan få ta del av den. Storyn kort och gott är att ödlerymdvarelser har kommit och håller på att ta över våran planet, men hoppet är inte helt borta. Vi får följa en liten rebellstyrka som kämpar för våran värld och mänsklighetens överlevnad, men kan de lyckas eller är mänskligheten dömd att dö ut? I avsnittet får vi även se gästinhopp av Sigourney Weaver som en av rebellerna.

Se delen här nedanför eller på Steam.


Vad tycker du om denna nyhet? Skriv i kommentarsfältet nedan, eller maila dina tankar till oss på info@nordlivpodcast.se.

Källa: ”Oats Studios

 

Skriven av: Danny Larsen

Email danny@nordlivpodcast.se

Twitter @varilion


Redaktionschef / Delivery Manager / Podcaster / Grundare

Medlemmar

Fredrik OlssonChefredaktör - PR - Podcaster - Ansvarig Utgivarefredrik@nordlivpodcast.se
Danny LarsenRedaktionschef - Logistikansvarig - Podcaster - Spelrecensentdanny@nordlivpodcast.se
Max LöfströmProducent - Ljuddesigner - Podcastermaxx@nordlivpodcast.se
Lotta LeissnerRedaktör - Podcasterlotta@nordlivpodcast.se
Robb LarsenWebbplatsansvarig - Spelrecensent - Podcasterrobb@nordlivpodcast.se

NÖRDLIV

Vi ger er recensioner, krönikor, podcasts, guides och mycket mer. Allt för att ni ska kunna få en bättre inblick i spel/tillbehör/hårdvara och andra nördiga spörsmål.

Häng gärna med Nördliv, i deras podcast som kommer ut på iTunes varje söndag.

Medlemmar

Carl HolmerRedaktör - Tillbehörs- och Spelrecensent - Podcastercarl@nordlivpodcast.se
Sara WinoySocial media manager - Spelrecensent - Skribentsara@nordlivpodcast.se
Robert JonssonSpelrecensent - Skribentrobert@nordlivpodcast.se
Ependyma LouiseSpelrecensent - Podcasterlouise@nordlivpodcast.se
Erik HöglundPodcastererik@nordlivpodcast.se