Everything wrong with…GAME SINS

De flesta av oss har säkert sett på CinemaSinsEverything Wrong With” serie på Youtube, här får vi detsamma fast på videospel!

Här finner du Dartigan som har tagit CinemaSins koncept och överfört det på videospel, med glimten i ögat så går han igenom (kanske ditt favoritspel) och ger det ett knäpp på nosen om han finner något fel på det. Man får ta allt som han säger med en nypa salt då det är hans personliga åsikter och tankar, när han nitpickar på spelen han tar upp. Precis som med CinemaSins så brukar jag titta på dessa när jag har spelat (eller kollat klart en film) klart ett spel för att se vad han kommer ge dom för poängavdrag, intressant att se hur andra ser på och bedömer ett spel man kanske älskar.

Här slänger jag med 3 spel som han har gått lös på och alla 3 spelen är spel som jag har haft väldigt roligt i och som jag gillar väldigt mycket att spela.

Everything Wrong With Assassin’s Creed: Origins

Everything Wrong With Wolfenstein II: The New Colossus

Everything Wrong With The Evil Within 2


Vad tycker du om denna nyhet? Skriv i kommentarsfältet nedan, eller maila dina tankar till oss på info@nordlivpodcast.se.

Källa: ”Dartigans Youtube

 

Skriven av: Danny Larsen

Email danny@nordlivpodcast.se

Twitter @varilion


Redaktionschef / Delivery Manager / Podcaster / Grundare

Medlemmar

Fredrik OlssonChefredaktör - PR - Podcaster - Ansvarig Utgivarefredrik@nordlivpodcast.se
Danny LarsenRedaktionschef - Logistikansvarig - Podcaster - Spelrecensentdanny@nordlivpodcast.se
Max LöfströmProducent - Ljuddesigner - Podcastermaxx@nordlivpodcast.se
Lotta LeissnerRedaktör - Podcasterlotta@nordlivpodcast.se
Robb LarsenWebbplatsansvarig - Spelrecensent - Podcasterrobb@nordlivpodcast.se

NÖRDLIV

Vi ger er recensioner, krönikor, podcasts, guides och mycket mer. Allt för att ni ska kunna få en bättre inblick i spel/tillbehör/hårdvara och andra nördiga spörsmål.

Häng gärna med Nördliv, i deras podcast som kommer ut på iTunes varje söndag.

Medlemmar

Carl HolmerRedaktör - Tillbehörs- och Spelrecensent - Podcastercarl@nordlivpodcast.se
Sara WinoySocial media manager - Spelrecensent - Skribentsara@nordlivpodcast.se
Robert JonssonSpelrecensent - Skribentrobert@nordlivpodcast.se
Ependyma LouiseSpelrecensent - Podcasterlouise@nordlivpodcast.se
Erik HöglundPodcastererik@nordlivpodcast.se