”Diablo III: Rise of the Necromancer” vinnaren!

I fredags så var sista chansen för att deltaga i våran Diablo III: Rise of the Necromancer tävling. Nu efter att vi har suttit ner och kollat över de bidragen som vi fick in, både till karaktärernas utseende och de individuella motiveringarna så har vi kommit fram till en vinnare!

Vi i nördliv vill gratulera Erik Lindén och hans barbar, som ser väldigt imponerande ut och motiveringen satte spiken i kistan till varför han blev vårat val:

”Min barbar är så freaking rå att han skulle slita av ansiktet på necromancern…och tvinga andra necromancers att återuppliva ansiktet för att sedan se på när han mosar skiten ur resten av den nedrige necromancerns kropp…..så freaking awesom är han!!!”

Vi i Nördliv vill även tacka alla andra som skickade in bidrag till tävlingen, väldigt många imponerande karaktärer och en hel dröss intressanta motiveringar!


Återigen ett stort grattis till Erik!

Skriven av: Danny Larsen

Email danny@nordlivpodcast.se Twitter @varilion


Redaktionschef / Delivery Manager / Podcaster / Grundare

Medlemmar

Fredrik OlssonChefredaktör - PR - Podcaster - Tillbehörs- och Spelrecensent - Ansvarig Utgivarefredrik@nordlivpodcast.se
Danny LarsenRedaktionschef - Logistikansvarig - Podcaster - Spelrecensentdanny@nordlivpodcast.se
Max LöfströmRedaktionschef - Ljuddesigner - Podcastermaxx@nordlivpodcast.se
Lotta LeissnerRedaktör - Podcasterlotta@nordlivpodcast.se
Robb LarsenWebbplatsansvarig - Spelrecensent - Podcasterrobb@nordlivpodcast.se

NÖRDLIV

Vi ger er recensioner, krönikor, podcasts, guides och mycket mer. Allt för att ni ska kunna få en bättre inblick i spel/tillbehör/hårdvara och andra nördiga spörsmål.

Häng gärna med Nördliv, i deras podcast som kommer ut på iTunes varje söndag.

Medlemmar

Carl HolmerRedaktör - Tillbehörs- och Spelrecensent - Podcastercarl@nordlivpodcast.se
Sara WinoySpelrecensent - Skribentsara@nordlivpodcast.se
Robert JonssonSpelrecensent - Skribentrobert@nordlivpodcast.se
Ependyma LouiseSpelrecensent - Podcasterlouise@nordlivpodcast.se
Erik HöglundSpelrecensent - Podcastererik@nordlivpodcast.se