THE QUIET MAN | Trailer

The Quiet Man visades upp på E3 i år och man fick inte så mycket känn för vad spelet hade för story eller vad det var om. Nu har Square Enix släppt en ny trailer där vi får se lite mer och får lite mer kött på benen om spelets story.

THE QUIET MAN levererar en storydriven filmisk upplevelse som blandar ihop högproducerad live-action, realistisk CG och pulshöjande action gameplay.

Spelet utspelas under en enda natt där du som spelare ta dig an huvudrollen som den döva Dane. Dane kämpar sig igenom en ”ljudlös” värld för att upptäcka motiven bakom kidnappningen av en sångerska från en mysterisk maskerad man. Ge dig in på en adrenalinpumpande filmisk upplevelse som kan du kan slutföra i en enda sittning.

THE QUIET MAN ™ kommer att vara tillgänglig enbart som digital titel på PlayStation 4 och STEAM.


Vad tycker du om denna nyhet? Skriv i kommentarsfältet nedan, eller maila dina tankar till oss på info@nordlivpodcast.se.

Källa: ”Square Enix

 

Skriven av: Danny Larsen

Email danny@nordlivpodcast.se Twitter @varilion


Redaktionschef / Delivery Manager / Podcaster / Grundare

Medlemmar

Fredrik OlssonChefredaktör - Podcaster - Recensentfredrik@nordlivpodcast.se
Danny LarsenRedaktionschef - Podcaster - Recensentdanny@nordlivpodcast.se
Max LöfströmProducent - Ljudteknikermaxx@nordlivpodcast.se
Lotta LeissnerPodcaster - Producentlotta@nordlivpodcast.se
Robb LarsenPodcasterrobb@nordlivpodcast.se

NÖRDLIV

Vi ger er recensioner, krönikor, podcasts, guides och mycket mer. Allt för att ni ska kunna få en bättre inblick i spel/tillbehör/hårdvara och andra nördiga spörsmål.

Häng gärna med Nördliv, i deras podcast som kommer ut på iTunes varje söndag.

Medlemmar

Carl HolmerRecensent - Podcastercarl@nordlivpodcast.se
Sara WinoySocial Media Manager - Recensent - Podcastersara@nordlivpodcast.se
Robert JonssonPodcasterrobert@nordlivpodcast.se
Ependyma LouisePodcasterlouise@nordlivpodcast.se
Erik HöglundPodcastererik@nordlivpodcast.se
Emil JohanssonRecensent - Skribentemil@nordlivpodcast.se