The Darkness II | Kostnadsfritt på Humble Bundle – Men bara under kort tid!

Någonsin känt ett djupt behov att slita någon i stycken med ett gäng tentakler? 

I spelet Darkness 2 (en berättelse med ursprung i serietidningar) får vi ett mörkt FPS som har lika stora delar drama som övernaturlig action. I rollen som Jackie Estacado, ledaren över ett gäng i New York så tar man sig an maffia hejdukar i den undre världen. Co-op, action och härligt slafsigt gameplay väntar de som vill. För nu är spelet kostnadsfritt hos Humble Bundle i skrivande stund. Så fram klockan 19.00 den 28 Mars så kan man kostnadsfritt få Darkness 2 på Humble Bundle. Allt man behöver göra är att gå in och ladda ner. Men skynda då tiden är knapp om du vill meja ner folk med dina tentakler.

Här hittar ni spelet på Humble bundle.


Har ni tagit ner spelet och vill ni se fler kostnadsfria spel på Humble Bundle? Skriv i kommentarsfältet nedan, eller maila dina tankar till oss på info@nordlivpodcast.se.

Skriven av: Fredrik Olsson

Email fredrik@nordlivpodcast.se Twitter @freddyolzzon


Ansvarig utgivare / Chefredaktör / Pressansvarig / Grundare

Medlemmar

Fredrik OlssonChefredaktör - Ansvarig Utgivare - Podcasterfredrik@nordlivpodcast.se
Danny LarsenRedaktionschef - Logistikansvarig - Podcaster - Recensentdanny@nordlivpodcast.se
Max LöfströmProducent - Ljuddesigner - Podcastermaxx@nordlivpodcast.se
Lotta LeissnerPodcaster - Producentlotta@nordlivpodcast.se
Robb LarsenPodcasterrobb@nordlivpodcast.se

NÖRDLIV

Vi ger er recensioner, krönikor, podcasts, guides och mycket mer. Allt för att ni ska kunna få en bättre inblick i spel/tillbehör/hårdvara och andra nördiga spörsmål.

Häng gärna med Nördliv, i deras podcast som kommer ut på iTunes varje söndag.

Medlemmar

Carl HolmerRecensent - Podcastercarl@nordlivpodcast.se
Sara WinoySocial Media Manager - Recensent - Podcastersara@nordlivpodcast.se
Robert JonssonRecensent - Podcasterrobert@nordlivpodcast.se
Ependyma LouiseRecensent - Podcasterlouise@nordlivpodcast.se
Erik HöglundPodcastererik@nordlivpodcast.se
Emil JohanssonRecensent - Skribentemil@nordlivpodcast.se