Playstation Plus spel för Maj 2018 + Xbox Games with Gold Maj 2018

I Maj månad, så ser plattformarna ett gäng sköna titlar; allt från stealthaction, plattformsmys och ett spektakulärt äventyr!


Som Playstation Plus medlem, så får du tillgång till följande spel:

  • Beyond: Two Souls (PS4)
  • Rayman Legends (PS4)
  • Risen 3: Titan Lords (PS3)
  • Eat Them (PS3)
  • King Oddball (PS Vita)
  • Furmins (PS Vita)

Som Guld medlem på Xbox Live, så får du följande spel:

  • Super Mega Baseball 2 (Xbox One) (1 May – 30 May)
  • Metal Gear Solid V: The Phantom Pain (Xbox One) (16 May– 15 Jun)
  • Sega Vintage Collection: Streets of Rage (Xbox 360 – men även kompatibelt med Xbox One) (1 Maj– 15 Maj).
  • Vanquish (Xbox 360 – men även kompatibelt med Xbox One) (16 Maj– 31 Maj)

Vilket spel vill du lägga labbarna på? Maila in eller skriv i kommentarsfältet vilket spel av dessa som lockar dig mest?

info@nordlivpodcast.se

Skriven av: Fredrik Olsson

Email fredrik@nordlivpodcast.se Twitter @freddyolzzon


Ansvarig utgivare / Chefredaktör / Pressansvarig / Grundare

Medlemmar

Fredrik OlssonChefredaktör/Ansvarig Utgivare - Podcasterfredrik@nordlivpodcast.se
Danny LarsenRedaktionschef - Logistikansvarig - Podcaster - Recensentdanny@nordlivpodcast.se
Max LöfströmProducent - Ljuddesigner - Podcastermaxx@nordlivpodcast.se
Lotta LeissnerPodcasterlotta@nordlivpodcast.se
Robb LarsenPodcasterrobb@nordlivpodcast.se

NÖRDLIV

Vi ger er recensioner, krönikor, podcasts, guides och mycket mer. Allt för att ni ska kunna få en bättre inblick i spel/tillbehör/hårdvara och andra nördiga spörsmål.

Häng gärna med Nördliv, i deras podcast som kommer ut på iTunes varje söndag.

Medlemmar

Carl HolmerRecensent - Podcastercarl@nordlivpodcast.se
Sara WinoySocial Media Manager - Recensent - Podcastersara@nordlivpodcast.se
Robert JonssonRecensentrobert@nordlivpodcast.se
Ependyma LouiseRecensent - Podcasterlouise@nordlivpodcast.se
Erik HöglundPodcastererik@nordlivpodcast.se
Emil JohanssonRecensent - Skribentemil@nordlivpodcast.se