Playstation Plus spel för Juli 2018 + Xbox Games with Gold Juli 2018

Sommaren är här, och om vi mot förmodan får dras med tråkiga, blötare och kallare dagar – vad är då bättre än att njuta av lite spel! Ja då är det dags för lite kostnadsfria spel från Sony och Microsoft! Här är spelen som kommer för de två plattformarnas speltjänster under Juli månad!

Som Playstation Plus medlem, så får du tillgång till följande spel:

  • Heavy Rain (PS4)
  • Absolver (PS4)
  • Rayman 3 HD (PS3)
  • Extreme Exorcism (PS3)
  • Space Overlords (PS Vita + PS4)
  • Zero Escape: Zero Time Dilemma (PS Vita)

Som Guld medlem på Xbox Live, så får du följande spel:

  • Assault Android Cactus (Xbox One) (1 Jul – 31 Jul)
  • Death Squared (Xbox One) (16 Jul – 15 Aug)
  • Virtua Fighter 5 Final Showdown (Xbox 360 – men även kompatibelt med Xbox One) (1 Jul – 15 Aug)
  • Splinter Cell: Conviction (Xbox 360 – men även kompatibelt med Xbox One) (16 Jul – 31 Aug)

Vilket spel vill du lägga labbarna på? Maila in eller skriv i kommentarsfältet vilket spel av dessa som lockar dig mest?

Maila till info@nordlivpodcast.se eller Tweeta mot @nordlivse

Skriven av: Fredrik Olsson

Email fredrik@nordlivpodcast.se Twitter @freddyolzzon Ansvarig utgivare / Chefredaktör / Pressansvarig / Grundare

Medlemmar

Fredrik OlssonChefredaktör - Podcaster - Recensentfredrik@nordlivpodcast.se
Danny LarsenRedaktionschef - Podcaster - Recensentdanny@nordlivpodcast.se
Max LöfströmProducent - Ljudteknikermaxx@nordlivpodcast.se
Lotta LeissnerPodcaster - Producentlotta@nordlivpodcast.se
Robb LarsenPodcasterrobb@nordlivpodcast.se

NÖRDLIV

Vi ger er recensioner, krönikor, podcasts, guides och mycket mer. Allt för att ni ska kunna få en bättre inblick i spel/tillbehör/hårdvara och andra nördiga spörsmål.

Häng gärna med Nördliv, i deras podcast som kommer ut på iTunes varje söndag.

Medlemmar

Carl HolmerRecensent - Podcastercarl@nordlivpodcast.se
Sara WinoySocial Media Manager - Recensent - Podcastersara@nordlivpodcast.se
Robert JonssonPodcasterrobert@nordlivpodcast.se
Ependyma LouisePodcasterlouise@nordlivpodcast.se
Erik HöglundPodcastererik@nordlivpodcast.se
Emil JohanssonRecensent - Skribentemil@nordlivpodcast.se