Playstation Plus spel för April 2018 + Xbox Games with Gold April 2018

April ser extra stark ut, med lönnmördande, kluriga pussel, ödesmättad postapokalyps och riktig arkadracing!


Som Playstation Plus medlem, så får du tillgång till följande spel:

  • Mad Max (PS4)
  • Trackmania Turbo (PS4)
 

Som Guld medlem på Xbox Live, så får du följande spel:

  • The Witness (Xbox One) (1 Apr – 30 Apr)
  • Assassin’s Creed Syndicate (Xbox One) (16 Apr – 15 Maj)
  • Cars 2: The Video Game (Xbox 360 – men även kompatibelt med Xbox One) (1 Apr – 15 Apr).
  • Dead Space 2 (Xbox 360 – men även kompatibelt med Xbox One) (16 Apr – 30 Apr)


Vilket spel vill du lägga labbarna på? Maila in eller skriv i kommentarsfältet vilket spel av dessa som lockar dig mest?

info@nordlivpodcast.se

Skriven av: Fredrik Olsson

Email fredrik@nordlivpodcast.se Twitter @freddyolzzon Ansvarig utgivare / Chefredaktör / Pressansvarig / Grundare

Medlemmar

Fredrik OlssonChefredaktör - Podcaster - Recensentfredrik@nordlivpodcast.se
Danny LarsenRedaktionschef - Podcaster - Recensentdanny@nordlivpodcast.se
Max LöfströmProducent - Ljudteknikermaxx@nordlivpodcast.se
Lotta LeissnerPodcaster - Producentlotta@nordlivpodcast.se
Robb LarsenPodcasterrobb@nordlivpodcast.se

NÖRDLIV

Vi ger er recensioner, krönikor, podcasts, guides och mycket mer. Allt för att ni ska kunna få en bättre inblick i spel/tillbehör/hårdvara och andra nördiga spörsmål.

Häng gärna med Nördliv, i deras podcast som kommer ut på iTunes varje söndag.

Medlemmar

Carl HolmerRecensent - Podcastercarl@nordlivpodcast.se
Sara WinoySocial Media Manager - Recensent - Podcastersara@nordlivpodcast.se
Robert JonssonPodcasterrobert@nordlivpodcast.se
Ependyma LouisePodcasterlouise@nordlivpodcast.se
Erik HöglundPodcastererik@nordlivpodcast.se
Emil JohanssonRecensent - Skribentemil@nordlivpodcast.se