Ny patch till Squad (Alpha v9.6)

Sakta men säkert börjar Squad bli ett allt mer komplett och kompetent spel. Under tidens gång har utvecklarna potionerat ut fordon, nya banor och helt nya fysik och grafiksystem. Hela listan med alla gobitar från den senaste uppdateringar hittar du här och kika gärna på trailerna nedan!

 


Hur tycker du att Squad har utvecklats hittils? Lämna gärna en kommentar nedan eller maila till oss på info@nordlivpodcast.se!

Skriven av: Carl Holmer

Email carl@nordlivpodcast.se Twitter @HolmerCarl


Recensent / Podcaster

Medlemmar

Fredrik OlssonChefredaktör - PR - Podcaster - Tillbehörs- och Spelrecensent - Ansvarig Utgivarefredrik@nordlivpodcast.se
Danny LarsenRedaktionschef - Logistikansvarig - Podcaster - Spelrecensentdanny@nordlivpodcast.se
Max LöfströmRedaktionschef - Ljuddesigner - Podcastermaxx@nordlivpodcast.se
Lotta LeissnerRedaktör - Podcasterlotta@nordlivpodcast.se
Robb LarsenWebbplatsansvarig - Spelrecensent - Podcasterrobb@nordlivpodcast.se

NÖRDLIV

Vi ger er recensioner, krönikor, podcasts, guides och mycket mer. Allt för att ni ska kunna få en bättre inblick i spel/tillbehör/hårdvara och andra nördiga spörsmål.

Häng gärna med Nördliv, i deras podcast som kommer ut på iTunes varje söndag.

Medlemmar

Carl HolmerRedaktör - Tillbehörs- och Spelrecensent - Podcastercarl@nordlivpodcast.se
Sara WinoySpelrecensent - Skribentsara@nordlivpodcast.se
Robert JonssonSpelrecensent - Skribentrobert@nordlivpodcast.se
Ependyma LouiseSpelrecensent - Podcasterlouise@nordlivpodcast.se
Erik HöglundSpelrecensent - Podcastererik@nordlivpodcast.se