No Man’s Sky | Patch – Atlas Rises

Det skandalomsusade spelet No Man’s Sky får en rejäl patchning, men kommer det räcka för att blidka spelarna?

Spelet som släpptes ifjol efter lång hype, levererade inte på många av de saker som utlovats. Men med denna stora patch så kommer mycket innehåll till de som idag äger spelet. I patch 1.3 kommer upp till sexton personer kunna befinna sig tillsammans på samma plats, snabbportaler till befintliga världar, nya former av landskap, och möjlighet att bättre skapa egna miljöer (bland många andra) kommer till spelet. 


Men vad tycker ni om denna trailer? Utlovar den för mycket, eller är det för lite, för sent? Skriv era tankar nedan eller varför inte maila oss på info@nordlivpodcast.se.

Skriven av: Fredrik Olsson

Email fredrik@nordlivpodcast.se Twitter @freddyolzzon


Ansvarig utgivare / Chefredaktör / Pressansvarig / Grundare

Medlemmar

Fredrik OlssonChefredaktör - PR - Podcaster - Tillbehörs- och Spelrecensent - Ansvarig Utgivarefredrik@nordlivpodcast.se
Danny LarsenRedaktionschef - Logistikansvarig - Podcaster - Spelrecensentdanny@nordlivpodcast.se
Max LöfströmRedaktionschef - Ljuddesigner - Podcastermaxx@nordlivpodcast.se
Lotta LeissnerRedaktör - Podcasterlotta@nordlivpodcast.se
Robb LarsenWebbplatsansvarig - Spelrecensent - Podcasterrobb@nordlivpodcast.se

NÖRDLIV

Vi ger er recensioner, krönikor, podcasts, guides och mycket mer. Allt för att ni ska kunna få en bättre inblick i spel/tillbehör/hårdvara och andra nördiga spörsmål.

Häng gärna med Nördliv, i deras podcast som kommer ut på iTunes varje söndag.

Medlemmar

Carl HolmerRedaktör - Tillbehörs- och Spelrecensent - Podcastercarl@nordlivpodcast.se
Sara WinoySpelrecensent - Skribentsara@nordlivpodcast.se
Robert JonssonSpelrecensent - Skribentrobert@nordlivpodcast.se
Ependyma LouiseSpelrecensent - Podcasterlouise@nordlivpodcast.se
Erik HöglundSpelrecensent - Podcastererik@nordlivpodcast.se