Final Fantasy XV: Pocket Edition HD | Trailer

För dig som inte har fått tillräckligt med Final Fantasy XV, här kommer nu Final Fantasy XV: Pocket Edition HD till en konsol nära dig.

Final Fantasy XV: Pocket Edition släpptes i våras till den mobila plattformen, men nu har Square Enix valt att släppa en HD version till konsol. Spelet ger oss 10 kapitel där vi får följa Prins Noctis på hans resa för att återta sin rättmätiga plats som härskare och försvarare av sitt hemland.

Final Fantasy XV: Pocket Edition HD har släppts till Playstation 4 och Xbox One, Nintendo Switch släpps vid ett senare tillfälle.


Vad tycker du om denna nyhet? Skriv i kommentarsfältet nedan, eller maila dina tankar till oss på info@nordlivpodcast.se.

Källa: ”Square Enix

 

Skriven av: Danny Larsen

Email danny@nordlivpodcast.se Twitter @varilion


Redaktionschef / Delivery Manager / Podcaster / Grundare

Medlemmar

Fredrik OlssonChefredaktör - Podcaster - Recensentfredrik@nordlivpodcast.se
Danny LarsenRedaktionschef - Podcaster - Recensentdanny@nordlivpodcast.se
Max LöfströmProducent - Ljudteknikermaxx@nordlivpodcast.se
Lotta LeissnerPodcaster - Producentlotta@nordlivpodcast.se
Robb LarsenPodcasterrobb@nordlivpodcast.se

NÖRDLIV

Vi ger er recensioner, krönikor, podcasts, guides och mycket mer. Allt för att ni ska kunna få en bättre inblick i spel/tillbehör/hårdvara och andra nördiga spörsmål.

Häng gärna med Nördliv, i deras podcast som kommer ut på iTunes varje söndag.

Medlemmar

Carl HolmerRecensent - Podcastercarl@nordlivpodcast.se
Sara WinoySocial Media Manager - Recensent - Podcastersara@nordlivpodcast.se
Robert JonssonPodcasterrobert@nordlivpodcast.se
Ependyma LouisePodcasterlouise@nordlivpodcast.se
Erik HöglundPodcastererik@nordlivpodcast.se
Emil JohanssonRecensent - Skribentemil@nordlivpodcast.se