Digital Foundry | 4K analys av Shadow of the Tomb Raider – för varje konsol!

Digital Foundry analyserar det kommande spelet!

Shadow of the Tomb Raider får en redig genomgång på nästan 25 minuter – som analyserar de tekniska aspekterna av spelet som släpps 14 September 2018.

Är du intresserad ur en rent teknisk synvinkel; så finns det mycket att hämta här. Prestanda, förbättringar sedan föregångaren och mycket mer. För oss andra så finns det även en bra genomgång av de olika miljöerna i spelet, utan att på något sätt skvallra om spelets berättelse.


Vad tycker du om denna nyhet? Skriv i kommentarsfältet nedan, eller maila dina tankar till oss på info@nordlivpodcast.se.

Källa: ”Digital Foundry”

 

 

Skriven av: Redaktionen

Medlemmar

Fredrik OlssonChefredaktör - Podcaster - Recensentfredrik@nordlivpodcast.se
Danny LarsenRedaktionschef - Podcaster - Recensentdanny@nordlivpodcast.se
Max LöfströmProducent - Ljudteknikermaxx@nordlivpodcast.se
Lotta LeissnerPodcaster - Producentlotta@nordlivpodcast.se
Robb LarsenPodcasterrobb@nordlivpodcast.se

NÖRDLIV

Vi ger er recensioner, krönikor, podcasts, guides och mycket mer. Allt för att ni ska kunna få en bättre inblick i spel/tillbehör/hårdvara och andra nördiga spörsmål.

Häng gärna med Nördliv, i deras podcast som kommer ut på iTunes varje söndag.

Medlemmar

Carl HolmerRecensent - Podcastercarl@nordlivpodcast.se
Sara WinoySocial Media Manager - Recensent - Podcastersara@nordlivpodcast.se
Robert JonssonPodcasterrobert@nordlivpodcast.se
Ependyma LouisePodcasterlouise@nordlivpodcast.se
Erik HöglundPodcastererik@nordlivpodcast.se
Emil JohanssonRecensent - Skribentemil@nordlivpodcast.se