Armed Heist | Trailer och release

Armed Heist är ett nytt mobilt heist spel utvecklat av SOZAP som ger dig möjligheten att bli den största kriminella geniet i stadens historia. 

Armed Heist är en tredje person cover baserad shooter, som låter spelare ta del av en legendarisk brottsvåg. Sammandrabba mot polisen och andra farliga ligister medan du rånar banker och andra värdefulla platser, allt för att öka på ditt rykte som den mest ökända kriminella i staden.

Med över 10+ olika platser i staden och med flera jobb för varje, kommer ingen session någonsin att vara densamma för maximal omspelningsvärde.
Dyk djupt in i ett massiva anpassningsbart systemet med över 40+ vapen, var och en med sina egna modifikationer och skinn, vilket gör att  alla vapnen verkligen kommer bli unika för dig.

Spelet släpptes nu den 16/8 på iOS och du kan ladda ner det gratis HÄR.

Vill du ha mer info om skaparna eller länkar till deras sociala media så kan du hitta det på SOZAPs hemsida.


Vad tycker du om denna nyhet? Skriv i kommentarsfältet nedan, eller maila dina tankar till oss på info@nordlivpodcast.se.

Skriven av: Fredrik Olsson

Email fredrik@nordlivpodcast.se Twitter @freddyolzzon Ansvarig utgivare / Chefredaktör / Pressansvarig / Grundare

Medlemmar

Fredrik OlssonChefredaktör - Podcaster - Recensentfredrik@nordlivpodcast.se
Danny LarsenRedaktionschef - Podcaster - Recensentdanny@nordlivpodcast.se
Max LöfströmProducent - Ljudteknikermaxx@nordlivpodcast.se
Lotta LeissnerPodcaster - Producentlotta@nordlivpodcast.se
Robb LarsenPodcasterrobb@nordlivpodcast.se

NÖRDLIV

Vi ger er recensioner, krönikor, podcasts, guides och mycket mer. Allt för att ni ska kunna få en bättre inblick i spel/tillbehör/hårdvara och andra nördiga spörsmål.

Häng gärna med Nördliv, i deras podcast som kommer ut på iTunes varje söndag.

Medlemmar

Carl HolmerRecensent - Podcastercarl@nordlivpodcast.se
Sara WinoySocial Media Manager - Recensent - Podcastersara@nordlivpodcast.se
Robert JonssonPodcasterrobert@nordlivpodcast.se
Ependyma LouisePodcasterlouise@nordlivpodcast.se
Erik HöglundPodcastererik@nordlivpodcast.se
Emil JohanssonRecensent - Skribentemil@nordlivpodcast.se