Spelhjälpen 2017 Teaser Trailer

2016 var ett riktigt bra år för spelhjälpen då de samlade in 120 146 kr till ”Ung Cancer”. Jag tror och hoppas att vi i år kan göra lika bra om inte bättre! Pengarna som samlas in går alltid till ett utvalt välgörande ändamål och det är väl det bästa man kan spendera sina pengar på, hjälpa andra som behöver det!

Vi får här en kort teaser trailer nu inför den kommande livstreamen. Det finns inte så mycket info ännu, men vi får i alla fall datumen 14-15 Oktober som vi ska lägga på minnet. Spelhjälpen kommer att uppdatera oss om vilka gäster och andra roliga saker som kommer att hända under livestreamen fortgående nu fram till evenemanget på deras BLOGG!


Vad tycker du om denna nyhet? Skriv i kommentarsfältet nedan, eller maila dina tankar till oss på info@nordlivpodcast.se.

Källa: ”Spelhjälpen Twitter

 

Skriven av: Danny Larsen

Email danny@nordlivpodcast.se

Twitter @varilion


Redaktionschef / Delivery Manager / Podcaster / Grundare

Medlemmar

Fredrik OlssonChefredaktör - PR - Podcaster - Ansvarig Utgivarefredrik@nordlivpodcast.se
Danny LarsenRedaktionschef - Logistikansvarig - Podcaster - Spelrecensentdanny@nordlivpodcast.se
Max LöfströmProducent - Ljuddesigner - Podcastermaxx@nordlivpodcast.se
Lotta LeissnerRedaktör - Podcasterlotta@nordlivpodcast.se
Robb LarsenWebbplatsansvarig - Spelrecensent - Podcasterrobb@nordlivpodcast.se

NÖRDLIV

Vi ger er recensioner, krönikor, podcasts, guides och mycket mer. Allt för att ni ska kunna få en bättre inblick i spel/tillbehör/hårdvara och andra nördiga spörsmål.

Häng gärna med Nördliv, i deras podcast som kommer ut på iTunes varje söndag.

Medlemmar

Carl HolmerRedaktör - Tillbehörs- och Spelrecensent - Podcastercarl@nordlivpodcast.se
Sara WinoySocial media manager - Spelrecensent - Skribentsara@nordlivpodcast.se
Robert JonssonSpelrecensent - Skribentrobert@nordlivpodcast.se
Ependyma LouiseSpelrecensent - Podcasterlouise@nordlivpodcast.se
Erik HöglundPodcastererik@nordlivpodcast.se