Nördliv kalender | En udda filmkalender som har väldigt lite med julen att göra! | Startar imorgon 1 december

Vi närmar oss december månad, och med det så vill vi ge er en genuint annorlunda julkalender. Även om Jul-biten är väldigt väldigt liten…

Julen är en tid då man umgås med familjen, och gör saker som man kanske inte annars hinner göra under året. Som t.ex. att titta på film tillsammans; vilket var en av anledningarna till varför vår nya medlem Emil tyckte det var roligt och vem vet, rent av lärorikt att belysa filmer som annars inte fick vara i strålkastarljuset. Nya såväl som äldre filmer; märkliga såväl som mainstream. Allt får plats på denna lista, där vi kommer släppa en recension om dagen fram till julafton.

Så varje dag, från den 1 december till den 24 december kl 15.00, så kommer en ny filmrecension i kalendern släppas! 

Så jag hoppas att ni tar tillfället i akt och följer denna mer udda Julkalender, och framförallt hör av er med era tankar kring filmerna som tas upp! 


Så passa på att skriv vad ni tycker, när första luckan öppnas imorrn, när första filmrecensionen släpps!
Skriv i kommentarsfältet nedan, eller e-posta dina tankar till oss på info@nordlivpodcast.se.

Skriven av: Redaktionen

Medlemmar

Fredrik OlssonChefredaktör/Ansvarig Utgivare - Podcasterfredrik@nordlivpodcast.se
Danny LarsenRedaktionschef - Logistikansvarig - Podcaster - Recensentdanny@nordlivpodcast.se
Max LöfströmProducent - Ljuddesigner - Podcastermaxx@nordlivpodcast.se
Lotta LeissnerPodcasterlotta@nordlivpodcast.se
Robb LarsenPodcasterrobb@nordlivpodcast.se

NÖRDLIV

Vi ger er recensioner, krönikor, podcasts, guides och mycket mer. Allt för att ni ska kunna få en bättre inblick i spel/tillbehör/hårdvara och andra nördiga spörsmål.

Häng gärna med Nördliv, i deras podcast som kommer ut på iTunes varje söndag.

Medlemmar

Carl HolmerRecensent - Podcastercarl@nordlivpodcast.se
Sara WinoySocial Media Manager - Recensent - Podcastersara@nordlivpodcast.se
Robert JonssonRecensentrobert@nordlivpodcast.se
Ependyma LouiseRecensent - Podcasterlouise@nordlivpodcast.se
Erik HöglundPodcastererik@nordlivpodcast.se
Emil JohanssonRecensent - Skribentemil@nordlivpodcast.se