Senaste Nyheterna

Fallout 4:s PC Systemkrav

Och här har vi också systemkraven för Fallout 4. Klarar ni av spelet, och kommer ni köpa det? Minimum OS: Windows 7/8/10 (64-bit OS required) Processor (Intel): Intel Core i5-2300 2.8 GHz eller likvärdig Processor (AMD): AMD Phenom II X4 945 3.0 GHz eller likvärdig Minne: 8 GB RAM Hårddisk: 30 GB free

Star Wars Battlefront’s PC Systemkrav avslöjade

Yep! Nu är de ute; systemkraven för Star Wars Battlefront. Klarar ni av spelet, och kommer ni köpa det? Minimum PC System Krav OS: 64-bit Windows 7 eller senare Processor (Intel): Intel i3 6300T eller likvärdig Minne: 8GB RAM Hårddisk: Minst 40 GB ledigt utrymme Grafik kort (NVIDIA): nVidia GeForce GTX 660 2GB

Medlemmar

Fredrik OlssonChefredaktör - Ansvarig Utgivare - Podcasterfredrik@nordlivpodcast.se
Danny LarsenRedaktionschef - Logistikansvarig - Podcaster - Recensentdanny@nordlivpodcast.se
Max LöfströmProducent - Ljuddesigner - Podcastermaxx@nordlivpodcast.se
Lotta LeissnerPodcaster - Producentlotta@nordlivpodcast.se
Robb LarsenPodcasterrobb@nordlivpodcast.se

NÖRDLIV

Vi ger er recensioner, krönikor, podcasts, guides och mycket mer. Allt för att ni ska kunna få en bättre inblick i spel/tillbehör/hårdvara och andra nördiga spörsmål.

Häng gärna med Nördliv, i deras podcast som kommer ut på iTunes varje söndag.

Medlemmar

Carl HolmerRecensent - Podcastercarl@nordlivpodcast.se
Sara WinoySocial Media Manager - Recensent - Podcastersara@nordlivpodcast.se
Robert JonssonRecensent - Podcasterrobert@nordlivpodcast.se
Ependyma LouiseRecensent - Podcasterlouise@nordlivpodcast.se
Erik HöglundPodcastererik@nordlivpodcast.se
Emil JohanssonRecensent - Skribentemil@nordlivpodcast.se