Senaste Nyheterna

Summer Sales and Giveaways

Det är dags. Sommaren är här, och med det så kommer såklart… NEDSATTA PRISER PÅ SPEL! YES! Är man som jag, och har ytterst lite pengar, så är en rea det absolut bästa sättet att köpa spel på! GOG.com började sin sommar rea idag med många fina spel, bland annat

Inför E3 2016, vad tror och hoppas Du få se ?

Nu är det snart dax för E3! Nu i lördagens podcast av Nördliv (den 11/6) så kommer vi spekulera lite om vad Vi hoppas och tror ska visas upp. Kommer Nintendo göra en fuling och faktiskt visa upp NX eller kommer kanske Elder Scrolls 6 visas upp?. Hur många nya olika Xbox versioner kommer

Loot Crate: Power (Maj 2016)

Maj månads Loot Crate innehöll en hel del kraftfulla saker! För er som inte vet; Loot Crate är en prenumeration på en ‘låda’ fylld med olika nördiga prylar inom t.ex. spel, film, serier. Varje månad har ett specifikt tema och innehåller en t-shirt samt en hel andra häftiga saker. Månadens tema

@Nerdphilia hänger med oss i Nördliv ikväll! :)

Hej alla Nördlivslyssnare! Om ni missat det så får vi finbesök av Nerdphilia ikväll! Youtubern och gamern Nerdphilia ärar oss med ett besök!  Vill ni lyssna live? Hoppa då in på Twitch runt nio tiden på kvällen så kan ni höra podcasten live. Om ni inte har tid/lust eller möjlighet, så kommer

Medlemmar

Fredrik OlssonChefredaktör/Ansvarig Utgivare - Podcasterfredrik@nordlivpodcast.se
Danny LarsenRedaktionschef - Logistikansvarig - Podcaster - Recensentdanny@nordlivpodcast.se
Max LöfströmProducent - Ljuddesigner - Podcastermaxx@nordlivpodcast.se
Lotta LeissnerPodcasterlotta@nordlivpodcast.se
Robb LarsenPodcasterrobb@nordlivpodcast.se

NÖRDLIV

Vi ger er recensioner, krönikor, podcasts, guides och mycket mer. Allt för att ni ska kunna få en bättre inblick i spel/tillbehör/hårdvara och andra nördiga spörsmål.

Häng gärna med Nördliv, i deras podcast som kommer ut på iTunes varje söndag.

Medlemmar

Carl HolmerRecensent - Podcastercarl@nordlivpodcast.se
Sara WinoySocial Media Manager - Recensent - Podcastersara@nordlivpodcast.se
Robert JonssonRecensentrobert@nordlivpodcast.se
Ependyma LouiseRecensent - Podcasterlouise@nordlivpodcast.se
Erik HöglundPodcastererik@nordlivpodcast.se
Emil JohanssonRecensent - Skribentemil@nordlivpodcast.se