Senaste Nyheterna

Star Wars Rogue One Teaser!

Första teaser trailern för årets Star Wars film – Rogue One – har nu landat på internet landskapet, och den ser lagom smarrig ut! Ta en titt nedan och tala om vad ni tycker! [wpdevart_youtube]Wji-BZ0oCwg[/wpdevart_youtube] All aboard the hype train!

Nintendo upptäckarlusta! Vad bör man spela?

Hej alla härliga nördar! Fredrik i Nördliv sitter med ett 2DS och ingen direkt erfarenhet av Nintendos katalog (utöver egentligen Super Mario spelen). Han fick tipset om ”The Legend of Zelda: A Link between worlds” (vilket han spelar för fullt), men skulle vilja få in fler tips på spel som

Datum för Podcast #65

Hallå alla glada gamers där ute. Tänkte bara informera om att vi kör veckans podcast LIVE nu på kvällen Torsdag 24/3, detta då det är Påskhelgen och vi är alla uppbokade med annat. Vi kommer komma ut med tid och mer info under veckan. Följer du oss på Twitch så kommer du

Medlemmar

Fredrik OlssonChefredaktör - PR - Podcaster - Ansvarig Utgivarefredrik@nordlivpodcast.se
Danny LarsenRedaktionschef - Logistikansvarig - Podcaster - Spelrecensentdanny@nordlivpodcast.se
Max LöfströmProducent - Ljuddesigner - Podcastermaxx@nordlivpodcast.se
Lotta LeissnerRedaktör - Podcasterlotta@nordlivpodcast.se
Robb LarsenWebbplatsansvarig - Spelrecensent - Podcasterrobb@nordlivpodcast.se

NÖRDLIV

Vi ger er recensioner, krönikor, podcasts, guides och mycket mer. Allt för att ni ska kunna få en bättre inblick i spel/tillbehör/hårdvara och andra nördiga spörsmål.

Häng gärna med Nördliv, i deras podcast som kommer ut på iTunes varje söndag.

Medlemmar

Carl HolmerRedaktör - Tillbehörs- och Spelrecensent - Podcastercarl@nordlivpodcast.se
Sara WinoySocial media manager - Spelrecensent - Skribentsara@nordlivpodcast.se
Robert JonssonSpelrecensent - Skribentrobert@nordlivpodcast.se
Ependyma LouiseSpelrecensent - Podcasterlouise@nordlivpodcast.se
Erik HöglundPodcastererik@nordlivpodcast.se