Nördlivs Sommaravsnitt – ”Spel gjorda på filmlicens!”

Nördlivs sommaravsnitt – denna gång snackar vi om spel gjorda på filmlicenser!

Det är Danny och Fredrik som tar itu med ämnet.

Sommaravsnitt ‘Spel gjorda på filmlicens’ på iTunes

I detta avsnitt tas följande upp!


Mad Max, Superman, Blade Runner, Chronicles of Riddick, The Thing, Polarexpressen, Aliens vs Predator spelen, Ghostbusters the game, Lego spel, och mängder med potentiella spel, som bara väntas på att göras! Det och mycket mer i veckans somriga avsnitt!

Trevlig sommarlyssning!


Ni finner länkar till andra platser som Nördliv huserar på Steam, YouTube, Twitch, Facebook, Hipcast & Twitter. Dessa länkar ser ni här på vår hemsida!

Skriven av: Redaktionen

Medlemmar

Fredrik OlssonChefredaktör - Ansvarig Utgivare - Podcasterfredrik@nordlivpodcast.se
Danny LarsenRedaktionschef - Logistikansvarig - Podcaster - Recensentdanny@nordlivpodcast.se
Max LöfströmProducent - Ljuddesigner - Podcastermaxx@nordlivpodcast.se
Lotta LeissnerPodcaster - Producentlotta@nordlivpodcast.se
Robb LarsenPodcasterrobb@nordlivpodcast.se

NÖRDLIV

Vi ger er recensioner, krönikor, podcasts, guides och mycket mer. Allt för att ni ska kunna få en bättre inblick i spel/tillbehör/hårdvara och andra nördiga spörsmål.

Häng gärna med Nördliv, i deras podcast som kommer ut på iTunes varje söndag.

Medlemmar

Carl HolmerRecensent - Podcastercarl@nordlivpodcast.se
Sara WinoySocial Media Manager - Recensent - Podcastersara@nordlivpodcast.se
Robert JonssonRecensent - Podcasterrobert@nordlivpodcast.se
Ependyma LouiseRecensent - Podcasterlouise@nordlivpodcast.se
Erik HöglundPodcastererik@nordlivpodcast.se
Emil JohanssonRecensent - Skribentemil@nordlivpodcast.se