Nördlivs Avsnitt 174 – ”Jesus var en hermelin, så sant som det är sagt!”

Nördliv! – En podcast med fokus på spel, men även inslag av andra nördiga ämnen.

Medverkande denna gång är: Fredrik, Danny och Robb.

Avsnitt 174 på iTunes

I vårt hundrasjuttiofjärde avsnitt så tas följande upp!


VECKAN SOM HÄNT! (Tid: 0t 04m 00s)
Allt möjligt tas upp! Steve Ditkos bortgång, zombiehorder i They Are Billions, test av Xbox Game Pass, mysigt co-op i Stardew Valley, smygande i Assassins Creed Unity, Far Cry 5 DLC Hours of Darkness, våra intryck av Ant-Man and the Wasp, samt intryck på Funkos flingor, och mycket mer!

VECKANS DISKUSSION (Tid: 1t 04m 56s)
Bästa sommargamingminne! Vi får helt enkelt drömma om forna somrars spelande!

LYSSNARMAIL (Tid: 1t 17m 06s)
Det blir allt från knasiga reboots av tv-shower, bästa filmer för resor och vilka superkrafter Jesus skulle haft! Ja märkligt kan man lugnt säga!


Vår ordinarie podcast går nu på uppehåll – men håll ändå utkik i sommar, då vi kommer släppa sommaravsnitt, mer fokuserade på specifika ämnen.

Ni finner länkar till andra platser som Nördliv huserar på Steam, YouTube, Twitch, Facebook, Hipcast & Twitter. Dessa länkar ser ni här på vår hemsida!

Skriven av: Redaktionen

Medlemmar

Fredrik OlssonChefredaktör - Ansvarig Utgivare - Podcasterfredrik@nordlivpodcast.se
Danny LarsenRedaktionschef - Logistikansvarig - Podcaster - Recensentdanny@nordlivpodcast.se
Max LöfströmProducent - Ljuddesigner - Podcastermaxx@nordlivpodcast.se
Lotta LeissnerPodcaster - Producentlotta@nordlivpodcast.se
Robb LarsenPodcasterrobb@nordlivpodcast.se

NÖRDLIV

Vi ger er recensioner, krönikor, podcasts, guides och mycket mer. Allt för att ni ska kunna få en bättre inblick i spel/tillbehör/hårdvara och andra nördiga spörsmål.

Häng gärna med Nördliv, i deras podcast som kommer ut på iTunes varje söndag.

Medlemmar

Carl HolmerRecensent - Podcastercarl@nordlivpodcast.se
Sara WinoySocial Media Manager - Recensent - Podcastersara@nordlivpodcast.se
Robert JonssonRecensent - Podcasterrobert@nordlivpodcast.se
Ependyma LouiseRecensent - Podcasterlouise@nordlivpodcast.se
Erik HöglundPodcastererik@nordlivpodcast.se
Emil JohanssonRecensent - Skribentemil@nordlivpodcast.se