Nördlivs Avsnitt 171 – ”Inte allt på E3 var en kolossal pungspark!”

Nördliv! – En podcast med fokus på spel, men även inslag av andra nördiga ämnen.

Medverkande denna gång är E3-entusiasterna Fredrik och Danny!

Avsnitt 171 på iTunes

I vårt hundrasjuttioförsta avsnitt så tas följande upp!


E3 I FOKUS 
Denna gång går vi in på djupet på fenomenet E3 2018. Hur var E3 överlag? Vilka nya spel-IPs tyckte vi var mest lovande? Vilken konferens var mest underhållande och vilken hade flest spel? Vilken konferens var sämst, och varför? Sedan såklart även vilka spel ser vi individuellt mest fram emot? Många frågor med oss två knasgubbar – så häng med i snacket!

Var inte blyga heller – vilka spel ser Ni mest fram emot och vilka konferenser tyckte Ni mest om! Maila eller Tweeta oss! info@nordlivpodcast.se / @nordlivse

PS. Det kan innehålla grovt (muntligt) våld! 😉

 


Ni finner länkar till andra platser som Nördliv huserar på Steam, YouTube, Twitch, Facebook, Hipcast & Twitter. Dessa länkar ser ni här på vår hemsida!

 

Skriven av: Redaktionen

Medlemmar

Fredrik OlssonChefredaktör - Ansvarig Utgivare - Podcasterfredrik@nordlivpodcast.se
Danny LarsenRedaktionschef - Logistikansvarig - Podcaster - Recensentdanny@nordlivpodcast.se
Max LöfströmProducent - Ljuddesigner - Podcastermaxx@nordlivpodcast.se
Lotta LeissnerPodcaster - Producentlotta@nordlivpodcast.se
Robb LarsenPodcasterrobb@nordlivpodcast.se

NÖRDLIV

Vi ger er recensioner, krönikor, podcasts, guides och mycket mer. Allt för att ni ska kunna få en bättre inblick i spel/tillbehör/hårdvara och andra nördiga spörsmål.

Häng gärna med Nördliv, i deras podcast som kommer ut på iTunes varje söndag.

Medlemmar

Carl HolmerRecensent - Podcastercarl@nordlivpodcast.se
Sara WinoySocial Media Manager - Recensent - Podcastersara@nordlivpodcast.se
Robert JonssonRecensent - Podcasterrobert@nordlivpodcast.se
Ependyma LouiseRecensent - Podcasterlouise@nordlivpodcast.se
Erik HöglundPodcastererik@nordlivpodcast.se
Emil JohanssonRecensent - Skribentemil@nordlivpodcast.se