“Nördlivs Avsnitt 170 – ”IRL Podcast med för mycket penissnack!”

Nördliv! – En podcast med fokus på spel, men även inslag av andra nördiga ämnen.

Medverkande i detta IRL avsnitt är: Fredrik, Max, Danny, Robb, Lotta, Sara, Louise, Erik, Carl och introducing Emil!

Vi har lyckats samla nästan hela Nördliv gänget för ett mysigt IRL avsnitt – så Om ni tycker att ljudet inte är lika bra som vanligt, så är det varför 🙂 Hoppas att det går bra ändå!

Avsnitt 170 på iTunes

I vårt hundrasjuttionde avsnitt så tas följande upp!


HALVÅRET SOM VARIT (Tid: 0t 02m 00s)
Halvåret som varit – film-tv-spel som stod ut mest! Vilka var upplevelserna som var bäst/sämst! En högst varierad pratstund om allt möjligt! Kan innehålla spår av penis!

LYSSNARFRÅGOR (Tid: 1t 53m 28s)
Denna gång så tar vi upp en mängd olika frågor. Allt från vilka spel vi aldrig lyckades klara av, sci-fi animeserie tips, spel som frukostflingor och vad för spel Nördliv skulle vara om vi fick bestämma….och mycket mycket mer!


Ni finner länkar till andra platser som Nördliv huserar på Steam, YouTube, Twitch, Facebook, Hipcast & Twitter. Dessa länkar ser ni här på vår hemsida!

Skriven av: Redaktionen

Medlemmar

Fredrik OlssonChefredaktör - Ansvarig Utgivare - Podcasterfredrik@nordlivpodcast.se
Danny LarsenRedaktionschef - Logistikansvarig - Podcaster - Recensentdanny@nordlivpodcast.se
Max LöfströmProducent - Ljuddesigner - Podcastermaxx@nordlivpodcast.se
Lotta LeissnerPodcaster - Producentlotta@nordlivpodcast.se
Robb LarsenPodcasterrobb@nordlivpodcast.se

NÖRDLIV

Vi ger er recensioner, krönikor, podcasts, guides och mycket mer. Allt för att ni ska kunna få en bättre inblick i spel/tillbehör/hårdvara och andra nördiga spörsmål.

Häng gärna med Nördliv, i deras podcast som kommer ut på iTunes varje söndag.

Medlemmar

Carl HolmerRecensent - Podcastercarl@nordlivpodcast.se
Sara WinoySocial Media Manager - Recensent - Podcastersara@nordlivpodcast.se
Robert JonssonRecensent - Podcasterrobert@nordlivpodcast.se
Ependyma LouiseRecensent - Podcasterlouise@nordlivpodcast.se
Erik HöglundPodcastererik@nordlivpodcast.se
Emil JohanssonRecensent - Skribentemil@nordlivpodcast.se