Nördliv Spoilercast: Avengers: Infinity War

Denna gång så ger vi oss på blockbusterfilmen: Avengers: Infinity War. 
Medverkande i detta spoilerfyllda avsnitt är: Fredrik, Louise, Robb, Carl och Danny.

Spoileravsnittet på iTunes

Utöver att vi pratar om vad vi tyckte om filmen i fråga, så tar vi självklart upp favoritkaraktärer, hur väl storyn funkade och även Thanos, och många andra specifika stunder i filmen. Men vi pratar även om vad vi tror nästa Avengers film kommer innehålla. Allt som allt är det en timmas snack med allt som är Avengers: Infinity War.

Har ni egna tankar om filmen som ni vill dela med era av, maila då in till oss (skriv inget på Twitter är ni snälla så inga andra blir spoilade), på info@nordlivpodcast.se

Mycket nöje!

Ni finner länkar till andra platser som Nördliv huserar på Steam, YouTube, Twitch, Facebook, Hipcast & Twitter. Dessa länkar ser ni här på vår hemsida!

 

Skriven av: Fredrik Olsson

Email fredrik@nordlivpodcast.se Twitter @freddyolzzon


Ansvarig utgivare / Chefredaktör / Pressansvarig / Grundare

Medlemmar

Fredrik OlssonChefredaktör/Ansvarig Utgivare - Podcasterfredrik@nordlivpodcast.se
Danny LarsenRedaktionschef - Logistikansvarig - Podcaster - Recensentdanny@nordlivpodcast.se
Max LöfströmProducent - Ljuddesigner - Podcastermaxx@nordlivpodcast.se
Lotta LeissnerPodcasterlotta@nordlivpodcast.se
Robb LarsenPodcasterrobb@nordlivpodcast.se

NÖRDLIV

Vi ger er recensioner, krönikor, podcasts, guides och mycket mer. Allt för att ni ska kunna få en bättre inblick i spel/tillbehör/hårdvara och andra nördiga spörsmål.

Häng gärna med Nördliv, i deras podcast som kommer ut på iTunes varje söndag.

Medlemmar

Carl HolmerRecensent - Podcastercarl@nordlivpodcast.se
Sara WinoySocial Media Manager - Recensent - Podcastersara@nordlivpodcast.se
Robert JonssonRecensentrobert@nordlivpodcast.se
Ependyma LouiseRecensent - Podcasterlouise@nordlivpodcast.se
Erik HöglundPodcastererik@nordlivpodcast.se
Emil JohanssonRecensent - Skribentemil@nordlivpodcast.se