INSIDE nu tillgängligt på iPhone, iPad och Apple TV!

Danska spelstudion Playdead skapade INSIDE 2016 och här i höstas så släpptes spelet till den mobila plattformen.

Spelet är gratis att ladda ner och testa på iPhone, iPad and och Apple TV. Att låsa upp hela spelet kostar bara 75 kr och du hittar spelet HÄR!

”INSIDE är en atmosfärisk pussel-plattform med en liten pojke i röd tröja i huvudrollen. Spelet kommer från Playdead Studios, utvecklarna av LIMBO, en atmosfärisk pussel-plattform med ”istället” en liten pojke med ett stort huvud i huvudrollen.” – Utdrag ur Carls recension av spelet!


Vad tycker du om denna nyhet? Skriv i kommentarsfältet nedan, eller maila dina tankar till oss på info@nordlivpodcast.se.

Källa: ”PR Nordic

Skriven av: Danny Larsen

Email danny@nordlivpodcast.se Twitter @varilion


Redaktionschef / Delivery Manager / Podcaster / Grundare

Medlemmar

Fredrik OlssonChefredaktör/Ansvarig Utgivare - Podcasterfredrik@nordlivpodcast.se
Danny LarsenRedaktionschef - Logistikansvarig - Podcaster - Recensentdanny@nordlivpodcast.se
Max LöfströmProducent - Ljuddesigner - Podcastermaxx@nordlivpodcast.se
Lotta LeissnerPodcasterlotta@nordlivpodcast.se
Robb LarsenPodcasterrobb@nordlivpodcast.se

NÖRDLIV

Vi ger er recensioner, krönikor, podcasts, guides och mycket mer. Allt för att ni ska kunna få en bättre inblick i spel/tillbehör/hårdvara och andra nördiga spörsmål.

Häng gärna med Nördliv, i deras podcast som kommer ut på iTunes varje söndag.

Medlemmar

Carl HolmerRecensent - Podcastercarl@nordlivpodcast.se
Sara WinoySocial Media Manager - Recensent - Podcastersara@nordlivpodcast.se
Robert JonssonRecensentrobert@nordlivpodcast.se
Ependyma LouiseRecensent - Podcasterlouise@nordlivpodcast.se
Erik HöglundPodcastererik@nordlivpodcast.se
Emil JohanssonRecensent - Skribentemil@nordlivpodcast.se