Playstation Plus spel för Feb 2018 + Xbox Games with Gold Feb 2018

Snart två månader in i det nya året och mer ”gratis är gött” väntar på oss! Som tur så kan vi alltid förlita oss på att Sony och Microsoft (förutsatt att du har Playstation Plus och Xbox Live Guld konto förstås) ger en hel drös kostnadsfria spel. Men vad exakt blir det för spel…


Som Playstation Plus medlem, så får du tillgång till följande spel:

  • RiME (PS4)
  • Knack (PS4)
  • Spelunker HD (PS3)
  • Mugen Souls Z (PS3)
  • Exiles End (PSVita)
  • Grand Kingdom (PS4, PSVita)

Som Guld medlem på Xbox Live, så får du följande spel:

  • Shadow Warrior (Xbox One) (1 Feb – 28 Feb)
  • Assassin’s Creed Chronicles: India (Xbox One) (16 Feb – 15 Mar)
  • Split/Second (Xbox 360 – men även kompatibelt med Xbox One) (1 Feb – 15 Feb).
  • Crazy Taxi (Xbox 360 – men även kompatibelt med Xbox One) (16 Feb – 28 Feb)

Vilket spel vill du lägga labbarna på? Maila in eller skriv i kommentarsfältet vilket spel av dessa som lockar dig mest?

info@nordlivpodcast.se

Skriven av: Fredrik Olsson

Email fredrik@nordlivpodcast.se Twitter @freddyolzzon


Ansvarig utgivare / Chefredaktör / Pressansvarig / Grundare

Medlemmar

Fredrik OlssonChefredaktör/Ansvarig Utgivare - Podcasterfredrik@nordlivpodcast.se
Danny LarsenRedaktionschef - Logistikansvarig - Podcaster - Recensentdanny@nordlivpodcast.se
Max LöfströmProducent - Ljuddesigner - Podcastermaxx@nordlivpodcast.se
Lotta LeissnerPodcasterlotta@nordlivpodcast.se
Robb LarsenPodcasterrobb@nordlivpodcast.se

NÖRDLIV

Vi ger er recensioner, krönikor, podcasts, guides och mycket mer. Allt för att ni ska kunna få en bättre inblick i spel/tillbehör/hårdvara och andra nördiga spörsmål.

Häng gärna med Nördliv, i deras podcast som kommer ut på iTunes varje söndag.

Medlemmar

Carl HolmerRecensent - Podcastercarl@nordlivpodcast.se
Sara WinoySocial Media Manager - Recensent - Podcastersara@nordlivpodcast.se
Robert JonssonRecensentrobert@nordlivpodcast.se
Ependyma LouiseRecensent - Podcasterlouise@nordlivpodcast.se
Erik HöglundPodcastererik@nordlivpodcast.se
Emil JohanssonRecensent - Skribentemil@nordlivpodcast.se