Dubbel upp med gäster! | Ida och CH från @MarioPodd gästar oss i helgen!

Dubbel glädje när både Ida och CH från ”Mario och Jag” gästar!

Att få med dessa två superhärliga personer var för sig är toppen, men nu går vi all-in när både Ida och CH gästar samtidigt!
Så lyssna för tusan på avsnittet som kommer på söndag, för nu blir det åka av!

Nördliv på iTunesRSS

Ida och CH har god erfarenhet inom spelbranschen; Ida med Inga Konstigheter på Youtube samt Twitchande med CH, poddpratande i @MarioPodd och skribenterfarenheter på @Kuribo_se, Alander.se, är bara några av de strängar som dessa härliga individer har på lyran! Avsnitt 166 kommer spelas in på lördag 12 Maj, häng med oss vetja!

Så har ni några frågor och funderingar ang. ämnet i fråga så är ni välkomna att höra av er innan dess! Självklart får ni gärna skicka ”vanliga” frågor också!

Så maila in (eller använd något av de andra medier nedan) dina frågor, så försöker vi hinna ta med de under inspelningen på lördag!

Twitter – @nordlivse
Facebook – facebook.com/nordlivse
Mail – info@nordlivpodcast.se
Instagram – @nordlivse

ÅTERIGEN!
På söndag kommer ni kunna ta ner avsnitt nr 166 på iTunes (eller via valfri podcast app) av Nördliv – så får ni höra deras ljuva stämmor (och några gamla bekanta Nördlivares).

Peace out!
(Med reservation för ev. förändringar)

Skriven av: Redaktionen

Medlemmar

Fredrik OlssonChefredaktör - Ansvarig Utgivare - Podcasterfredrik@nordlivpodcast.se
Danny LarsenRedaktionschef - Logistikansvarig - Podcaster - Recensentdanny@nordlivpodcast.se
Max LöfströmProducent - Ljuddesigner - Podcastermaxx@nordlivpodcast.se
Lotta LeissnerPodcaster - Producentlotta@nordlivpodcast.se
Robb LarsenPodcasterrobb@nordlivpodcast.se

NÖRDLIV

Vi ger er recensioner, krönikor, podcasts, guides och mycket mer. Allt för att ni ska kunna få en bättre inblick i spel/tillbehör/hårdvara och andra nördiga spörsmål.

Häng gärna med Nördliv, i deras podcast som kommer ut på iTunes varje söndag.

Medlemmar

Carl HolmerRecensent - Podcastercarl@nordlivpodcast.se
Sara WinoySocial Media Manager - Recensent - Podcastersara@nordlivpodcast.se
Robert JonssonRecensent - Podcasterrobert@nordlivpodcast.se
Ependyma LouiseRecensent - Podcasterlouise@nordlivpodcast.se
Erik HöglundPodcastererik@nordlivpodcast.se
Emil JohanssonRecensent - Skribentemil@nordlivpodcast.se