Dags för en välbekant gäst i Nördliv / Alexander Cederholm aka @Dogma_ – Kan höras nu på söndag!

Vi får återigen besök av en underbart välinformerad och rutinerad good-guy, så lyssna för bövelen på söndag!

Den rutinerade spelkritikern och filmrecensenten Alexander Cederholm från bl.a. Player 1filmpepp.se och powpowpow.se. 
Avsnitt 142 kommer spelas in på lördag, så har ni några frågor och funderingar så är ni välkomna att höra av er innan dess!

Så maila in (eller använd något av de andra mediumen nedan) dina frågor, så försöker vi hinna ta med de under inspelningen på lördag!

Twitter – @nordlivse
Facebook – facebook.com/nordlivse
Mail – info@nordlivpodcast.se
Instagram – @nordlivse

Så på söndag kommer ni kunna ta ner avsnitt nr 142 på iTunes (eller via valfri podcast app) av Nördliv där Alexander medverkar.

Peace out!
(Med reservation för ev. förändringar)

Skriven av: Redaktionen

Medlemmar

Fredrik OlssonChefredaktör - PR - Podcaster - Ansvarig Utgivarefredrik@nordlivpodcast.se
Danny LarsenRedaktionschef - Logistikansvarig - Podcaster - Recensentdanny@nordlivpodcast.se
Max LöfströmProducent - Ljuddesigner - Podcaster - Recensentmaxx@nordlivpodcast.se
Lotta LeissnerRedaktör - Podcasterlotta@nordlivpodcast.se
Robb LarsenWebbplatsansvarig - Recensent - Podcasterrobb@nordlivpodcast.se

NÖRDLIV

Vi ger er recensioner, krönikor, podcasts, guides och mycket mer. Allt för att ni ska kunna få en bättre inblick i spel/tillbehör/hårdvara och andra nördiga spörsmål.

Häng gärna med Nördliv, i deras podcast som kommer ut på iTunes varje söndag.

Medlemmar

Carl HolmerRedaktör - Recensent - Podcastercarl@nordlivpodcast.se
Sara WinoySocial Media Manager - Recensent - Skribentsara@nordlivpodcast.se
Robert JonssonRecensent - Skribentrobert@nordlivpodcast.se
Ependyma LouiseRecensent - Podcasterlouise@nordlivpodcast.se
Erik HöglundPodcastererik@nordlivpodcast.se
Emil JohanssonSkribentemil@nordlivpodcast.se