The Meg | Trailer

Jason Statham vs Megalodon haj, vad mer behöver jag säga egentligen! Hajen släng dig i väggen!

Jason Statham spelar Jonas Taylor, en före detta marinkapten och dykare. Han kallas in när ett team av forskare fångas på botten av havet i en skadad undervattens forskningsstation, hotad av den enorma varelsen som på något sätt har överlevt utrotningen av dess art.

Kan denna film få dig att undvika stranden precis som original Hajen gjorde på 70-talet, det svaret får vi vänta på tills den kommer ut på bio i höst.

Trailern ser väldigt lovande ut och kan mycket väl vara en film värd att se, väldigt få ”haj” filmer som kommit ut på sistone har levt upp till eller lockat in folk så som Hajen filmerna har gjort under årets gång. Jag håller tummarna att denna levererar och ger oss en film som får oss att krypa upp i biostolarna, samtidigt som vi får en massa action och häftiga upplevelser i och runtomkring undervattens stationen.

Filmen släpps den 17 Augusti i Sverige.

I övriga roller så ser vi Ruby Rose, Rainn Wilson, Li Bingbing, Cliff Curtis och Masi Oka.


Vad tycker du om denna nyhet? Skriv i kommentarsfältet nedan, eller maila dina tankar till oss på info@nordlivpodcast.se.

Källa: ”Empire

 

Skriven av: Danny Larsen

Email danny@nordlivpodcast.se Twitter @varilion


Redaktionschef / Delivery Manager / Podcaster / Grundare

Medlemmar

Fredrik OlssonChefredaktör/Ansvarig Utgivare - Podcasterfredrik@nordlivpodcast.se
Danny LarsenRedaktionschef - Logistikansvarig - Podcaster - Recensentdanny@nordlivpodcast.se
Max LöfströmProducent - Ljuddesigner - Podcastermaxx@nordlivpodcast.se
Lotta LeissnerPodcasterlotta@nordlivpodcast.se
Robb LarsenPodcasterrobb@nordlivpodcast.se

NÖRDLIV

Vi ger er recensioner, krönikor, podcasts, guides och mycket mer. Allt för att ni ska kunna få en bättre inblick i spel/tillbehör/hårdvara och andra nördiga spörsmål.

Häng gärna med Nördliv, i deras podcast som kommer ut på iTunes varje söndag.

Medlemmar

Carl HolmerRecensent - Podcastercarl@nordlivpodcast.se
Sara WinoySocial Media Manager - Recensent - Podcastersara@nordlivpodcast.se
Robert JonssonRecensentrobert@nordlivpodcast.se
Ependyma LouiseRecensent - Podcasterlouise@nordlivpodcast.se
Erik HöglundPodcastererik@nordlivpodcast.se
Emil JohanssonRecensent - Skribentemil@nordlivpodcast.se