The LEGO Ninjago Movie Trailer

I detta inlägg så är det inte så mycket för själva filmen jag lägger upp, utan mer för att det är Jackie Chan som har en liten pratstund med oss tittare om hans tankar och idéer bakom filmen.

I trailern så får vi se montage av klipp från den färdiga filmen och Jackie Chan där han med sin stuntgrupp visar upp hur scenerna blev planerade och utförda av verkliga människor. Det är inte så mycket mer värde i klippet, utan bara ville dela med mig av det då jag finner denna typ av trailer intressant (älskar allt som är lite om och hur man gör filmer). I filmen så får i alla fall Jackie Chan pratat lite mer än i Panda filmerna 😀

The Lego Ninjago Movie kommer upp på bio i Sverige den 22 September!


Vad tycker du om denna nyhet? Skriv i kommentarsfältet nedan, eller maila dina tankar till oss på info@nordlivpodcast.se.

Skriven av: Danny Larsen

Email danny@nordlivpodcast.se

Twitter @varilion


Redaktionschef / Delivery Manager / Podcaster / Grundare

Medlemmar

Fredrik OlssonChefredaktör - PR - Podcaster - Ansvarig Utgivarefredrik@nordlivpodcast.se
Danny LarsenRedaktionschef - Logistikansvarig - Podcaster - Spelrecensentdanny@nordlivpodcast.se
Max LöfströmProducent - Ljuddesigner - Podcastermaxx@nordlivpodcast.se
Lotta LeissnerRedaktör - Podcasterlotta@nordlivpodcast.se
Robb LarsenWebbplatsansvarig - Spelrecensent - Podcasterrobb@nordlivpodcast.se

NÖRDLIV

Vi ger er recensioner, krönikor, podcasts, guides och mycket mer. Allt för att ni ska kunna få en bättre inblick i spel/tillbehör/hårdvara och andra nördiga spörsmål.

Häng gärna med Nördliv, i deras podcast som kommer ut på iTunes varje söndag.

Medlemmar

Carl HolmerRedaktör - Tillbehörs- och Spelrecensent - Podcastercarl@nordlivpodcast.se
Sara WinoySocial media manager - Spelrecensent - Skribentsara@nordlivpodcast.se
Robert JonssonSpelrecensent - Skribentrobert@nordlivpodcast.se
Ependyma LouiseSpelrecensent - Podcasterlouise@nordlivpodcast.se
Erik HöglundPodcastererik@nordlivpodcast.se