HAPPY! | Trailer

En av de märkligaste grafiska novellerna där ute kommer som tv-serie på SyFy. Den om en polis vars imaginära vän är en blå-vingad häst vid namn Happy!

Den kritikerrosade grafiska novellen som ligger till förlaga är gjord av Grant Morrison och Darick Robertson, och kommer här ha Christopher Meloni och Patton Oswalt i de två huvudrollerna. I Happy följer du en före detta polis, numera ”hitman” vid namn Nick Sax (Christopher Meloni), när han försöker lösa brott i en hård och obeveklig värld. En värld full av sex, svek och grymma mord.

Sy Fy kanalen har inte haft många bra serier på länge, men denna är minst sagt originell. Inget premiärdatum är känt.


Vad tror du om denna SyFy serie? Skriv i kommentarsfältet nedan, eller maila dina tankar till oss på info@nordlivpodcast.se.

Källa: ”ComingSoon

 

 

Skriven av: Fredrik Olsson

Email fredrik@nordlivpodcast.se

Twitter @freddyolzzon


Ansvarig utgivare / Chefredaktör / Pressansvarig / Grundare

Medlemmar

Fredrik OlssonChefredaktör - PR - Podcaster - Ansvarig Utgivarefredrik@nordlivpodcast.se
Danny LarsenRedaktionschef - Logistikansvarig - Podcaster - Spelrecensentdanny@nordlivpodcast.se
Max LöfströmProducent - Ljuddesigner - Podcastermaxx@nordlivpodcast.se
Lotta LeissnerRedaktör - Podcasterlotta@nordlivpodcast.se
Robb LarsenWebbplatsansvarig - Spelrecensent - Podcasterrobb@nordlivpodcast.se

NÖRDLIV

Vi ger er recensioner, krönikor, podcasts, guides och mycket mer. Allt för att ni ska kunna få en bättre inblick i spel/tillbehör/hårdvara och andra nördiga spörsmål.

Häng gärna med Nördliv, i deras podcast som kommer ut på iTunes varje söndag.

Medlemmar

Carl HolmerRedaktör - Tillbehörs- och Spelrecensent - Podcastercarl@nordlivpodcast.se
Sara WinoySocial media manager - Spelrecensent - Skribentsara@nordlivpodcast.se
Robert JonssonSpelrecensent - Skribentrobert@nordlivpodcast.se
Ependyma LouiseSpelrecensent - Podcasterlouise@nordlivpodcast.se
Erik HöglundPodcastererik@nordlivpodcast.se