Death Wish Trailer ute nu!

Bruce Willis intar den stora skärmen i rollen som Paul Kersey, rollen som tidigare spelades utav Charles Bronson. Filmen är en remake av Death Wish från 1974 och som regissör för filmen så finner vi Eli Roth (Hostel, Cabin Fever). 

Paul Kersey är en omtänksam och godhjärtad familjefar, som får sitt liv splittrat efter att ett gäng brutalt attackerar hans fru och dotter i deras hem. Driven av hämndbegär och skammen av att inte ha kunnat vara där för sin familj när de behövde honom som mest, så ger sig Paul ut för att hitta gänget och bestraffa dem för vad de har gjort. I media beskrivs den anonyma vigilanten som antingen en skyddsängel eller dödsängel!


Vad tycker du om denna nyhet? Skriv i kommentarsfältet nedan, eller maila dina tankar till oss på info@nordlivpodcast.se.

Källa: ”MGM Youtube

 

Skriven av: Danny Larsen

Email danny@nordlivpodcast.se Twitter @varilion


Redaktionschef / Delivery Manager / Podcaster / Grundare

Medlemmar

Fredrik OlssonChefredaktör - PR - Podcaster - Tillbehörs- och Spelrecensent - Ansvarig Utgivarefredrik@nordlivpodcast.se
Danny LarsenRedaktionschef - Logistikansvarig - Podcaster - Spelrecensentdanny@nordlivpodcast.se
Max LöfströmRedaktionschef - Ljuddesigner - Podcastermaxx@nordlivpodcast.se
Lotta LeissnerRedaktör - Podcasterlotta@nordlivpodcast.se
Robb LarsenWebbplatsansvarig - Spelrecensent - Podcasterrobb@nordlivpodcast.se

NÖRDLIV

Vi ger er recensioner, krönikor, podcasts, guides och mycket mer. Allt för att ni ska kunna få en bättre inblick i spel/tillbehör/hårdvara och andra nördiga spörsmål.

Häng gärna med Nördliv, i deras podcast som kommer ut på iTunes varje söndag.

Medlemmar

Carl HolmerRedaktör - Tillbehörs- och Spelrecensent - Podcastercarl@nordlivpodcast.se
Sara WinoySpelrecensent - Skribentsara@nordlivpodcast.se
Robert JonssonSpelrecensent - Skribentrobert@nordlivpodcast.se
Ependyma LouiseSpelrecensent - Podcasterlouise@nordlivpodcast.se
Erik HöglundSpelrecensent - Podcastererik@nordlivpodcast.se