Brigsby Bear (Teaser Trailer)

Brigsby Bear är en film som handlar om James (Kyle Mooney) och hans vilja att skapa ett slut till Brigsby Bear Adventures; ett barnprogram som var skapat endast för honom som ung. Det visar sig nämligen att skaparna av serien i själva verket är hans kidnappare.

I rollerna ser vi bland annat Kyle Mooney, Mark Hamill, Greg Kinnear, Matt Walsh, Michaela Watkins, Andy Samberg och Claire Danes.

Skriven av: Sara Winoy

Email sara@nordlivpodcast.se Twitter @zharwyn Social Media Manager / Podcaster / Recensent / Skribent

Medlemmar

Fredrik OlssonChefredaktör/Ansvarig Utgivare - Podcasterfredrik@nordlivpodcast.se
Danny LarsenRedaktionschef - Logistikansvarig - Podcaster - Recensentdanny@nordlivpodcast.se
Max LöfströmProducent - Ljuddesigner - Podcastermaxx@nordlivpodcast.se
Lotta LeissnerPodcasterlotta@nordlivpodcast.se
Robb LarsenPodcasterrobb@nordlivpodcast.se

NÖRDLIV

Vi ger er recensioner, krönikor, podcasts, guides och mycket mer. Allt för att ni ska kunna få en bättre inblick i spel/tillbehör/hårdvara och andra nördiga spörsmål.

Häng gärna med Nördliv, i deras podcast som kommer ut på iTunes varje söndag.

Medlemmar

Carl HolmerRecensent - Podcastercarl@nordlivpodcast.se
Sara WinoySocial Media Manager - Recensent - Podcastersara@nordlivpodcast.se
Robert JonssonRecensentrobert@nordlivpodcast.se
Ependyma LouiseRecensent - Podcasterlouise@nordlivpodcast.se
Erik HöglundPodcastererik@nordlivpodcast.se
Emil JohanssonRecensent - Skribentemil@nordlivpodcast.se