Sony event har gått av stapeln. Här kommer några utvalda pärlor!
Skriv gärna era tankar i kommentarsfältet nedan!


Uncharted: The Lost Legacy – 23 Augusti 2017

Uncharted serien fortsätter här med våra hjältinnor Chloe och Nadine. Nya artefakter att finna och mysterier att lösa, men kan de lösa dem innan det är försent?


Horizon Zero Dawn: The Frozen Wilds DLC – 

Aloy är ute för att hitta svar, och för att finna dem ger hon sig ut på jakt i det kalla och vilda vinterlandskapet. Därute har hon inte bara har nya fiender att överlista, utan även naturen emot sig.


Days Gone

Vi får här en nytt story klipp från spelet där vi ser att det inte bara är vanliga zombies vi ska akta oss för, VARNING för zombie björnar!


Shadow of the Colossus Remake – 2018

Sony släpper en remake på Team Ico´s klassiker till Playstation 4.


The Inpatient

Until Dawn skaparna ger oss här ett VR spel; The Inpatient utspelar sig på ett mentalsjukhus, men allt stå inte rätt till där och inget är vad det till synes verkar vara!


God of War – Tidigt 2018

Kratos tar sig an de nordiska mytologiska väsen, tillsammans med sin son. Spelet är fortfarande lika mumsigt när det kommer till striderna som alltid och Kratos vet hur man bankar skiten ut människa och monster!


Detroit: Become Human

De syntetiska människorna har fått nog och startar ett uppror mot männsikorna. Du väljer hur du vill att din historia ska berättas, gör nu bara rätt val!


Spider-Man – 2018

Sony avlutas mässan med flaggan i topp och ger oss ett maffigt klipp på Spider-Man. Svinga dig fram över staden och ta dig an Kingpin´s skurkar och rädda folket nedanför på gatorna mot fallande helikoptrar!


Vad tyckte ni om denna line-up? Skriv nedan era tankar!

Skriven av: Fredrik Olsson

Email fredrik@nordlivpodcast.se Twitter @freddyolzzon


Ansvarig utgivare / Chefredaktör / Pressansvarig / Grundare

Medlemmar

Fredrik OlssonChefredaktör - PR - Podcaster - Tillbehörs- och Spelrecensent - Ansvarig Utgivarefredrik@nordlivpodcast.se
Danny LarsenRedaktionschef - Logistikansvarig - Podcaster - Spelrecensentdanny@nordlivpodcast.se
Max LöfströmRedaktionschef - Ljuddesigner - Podcastermaxx@nordlivpodcast.se
Lotta LeissnerRedaktör - Podcasterlotta@nordlivpodcast.se
Robb LarsenWebbplatsansvarig - Spelrecensent - Podcasterrobb@nordlivpodcast.se

NÖRDLIV

Vi ger er recensioner, krönikor, podcasts, guides och mycket mer. Allt för att ni ska kunna få en bättre inblick i spel/tillbehör/hårdvara och andra nördiga spörsmål.

Häng gärna med Nördliv, i deras podcast som kommer ut på iTunes varje söndag.

Medlemmar

Carl HolmerRedaktör - Tillbehörs- och Spelrecensent - Podcastercarl@nordlivpodcast.se
Sara WinoySpelrecensent - Skribentsara@nordlivpodcast.se
Robert JonssonSpelrecensent - Skribentrobert@nordlivpodcast.se
Ependyma LouiseSpelrecensent - Podcasterlouise@nordlivpodcast.se
Erik HöglundSpelrecensent - Podcastererik@nordlivpodcast.se