GOTY – Game of the Year

Game of the Year 2015 – Nördliv

För att komplettera till vårt Game of the year avsnitt som kom ut för två veckor sedan (Avsnitt 53 ) så kommer här en genomgång av vår gemensamma Topp 5 lista på 2015 års bästa spel. Se även vårt tidigare inlägg där vi tar upp våra individuella GOTYs här på

Nördliv gängets Game of the Year listor 2015!

I vårt GOTY avsnitt nr 53 (nås via iTunes här) så kan ni höra mer ingående varför dessa spel är så bra och dugliga. Men här kommer våra respektive topplistor mer nerkortat, för spelåret 2015.  Utan inbördes ordning, och med stor variation i antal; här kommer våra små personliga topplistor. Vill

Medlemmar

Danny LarsenRedaktionschef - Logistikansvarig - Podcaster - Spelrecensentdanny@nordlivpodcast.se
Max LöfströmRedaktionschef - Ljuddesigner - Podcastermaxx@nordlivpodcast.se
Lotta LeissnerRedaktör - Podcasterlotta@nordlivpodcast.se
Robb LarsenWebbplatsansvarig - Spelrecensent - Podcasterrobb@nordlivpodcast.se

NÖRDLIV

Vi ger er recensioner, krönikor, podcasts, guides och mycket mer. Allt för att ni ska kunna få en bättre inblick i spel/tillbehör/hårdvara och andra nördiga spörsmål.

Häng gärna med Nördliv, i deras podcast som kommer ut på iTunes varje söndag.

Medlemmar

Carl HolmerRedaktör - Tillbehörs- och Spelrecensent - Podcastercarl@nordlivpodcast.se
Sara WinoySpelrecensent - Skribentsara@nordlivpodcast.se
Robert JonssonSpelrecensent - Skribentrobert@nordlivpodcast.se
Ependyma LouiseSpelrecensent - Podcasterlouise@nordlivpodcast.se
Erik HöglundSpelrecensent - Podcastererik@nordlivpodcast.se