Snapshot Omslag Utannonserat

Det är ingen hemlighet att jag är ett stort fan av författaren Brandon Sanderson. Har man inte läst något av honom, och gillar fantasy, så rekommenderar jag starkt att plocka upp någon av hans böcker. Sanderson utanonnserade tidigare i år hans nästa novell som heter Snapshot, och nu i dagarna så visade upp det fina omslaget!

Snapshot är beskriven som en science fiction detektiv thriller, vilket stärks av omslaget, och bådar gott. Sanderson levererar alltid med båda sina tusen-sidor böcker, samt sina kortare historier, så jag är hypad.

Snapshot kommer ut i februari, men går att förhandsboka redan nu. Jag väntar spänt!

Lämna gärna en kommentar nedan, eller maila in till oss på info@nordlivpodcast.se, och berätta om ni är hypade för denna novell, eller om ni är intresserade av Sandersons andra böcker!

Skriven av: Robb Larsen

Email robb@nordlivpodcast.se Twitter @Weldarion


Redaktör / Coder / Podcaster

Medlemmar

Fredrik OlssonChefredaktör/Ansvarig Utgivare - Podcasterfredrik@nordlivpodcast.se
Danny LarsenRedaktionschef - Logistikansvarig - Podcaster - Recensentdanny@nordlivpodcast.se
Max LöfströmProducent - Ljuddesigner - Podcastermaxx@nordlivpodcast.se
Lotta LeissnerPodcasterlotta@nordlivpodcast.se
Robb LarsenPodcasterrobb@nordlivpodcast.se

NÖRDLIV

Vi ger er recensioner, krönikor, podcasts, guides och mycket mer. Allt för att ni ska kunna få en bättre inblick i spel/tillbehör/hårdvara och andra nördiga spörsmål.

Häng gärna med Nördliv, i deras podcast som kommer ut på iTunes varje söndag.

Medlemmar

Carl HolmerRecensent - Podcastercarl@nordlivpodcast.se
Sara WinoySocial Media Manager - Recensent - Podcastersara@nordlivpodcast.se
Robert JonssonRecensentrobert@nordlivpodcast.se
Ependyma LouiseRecensent - Podcasterlouise@nordlivpodcast.se
Erik HöglundPodcastererik@nordlivpodcast.se
Emil JohanssonRecensent - Skribentemil@nordlivpodcast.se