Läs tips – Eat and Grow Strong

Mer läs tips till folket!

En man har levt med livsuppehållande system hela sitt liv och ej fått äta vad han vill.
Allt han fått höra är ”Du får inte äta det där, det är inte bra för dig”.

Nu på sin dödsbädd tänker han att om han fick en chans till så skulle han vilja kunna äta allt!

[Congratulations! You have acquired the trait ‘Innards of a God’]

[You can eat anything in the universe.]

http://royalroadl.com/fiction/15517/eat-and-grow-strong

Skriven av: Maxx Löfström

Email maxx@nordlivpodcast.se Twitter @Xhephon_ Producent / Ljudtekniker / Podcaster

Medlemmar

Fredrik OlssonChefredaktör - Ansvarig Utgivare - Podcasterfredrik@nordlivpodcast.se
Danny LarsenRedaktionschef - Logistikansvarig - Podcaster - Recensentdanny@nordlivpodcast.se
Max LöfströmProducent - Ljuddesigner - Podcastermaxx@nordlivpodcast.se
Lotta LeissnerPodcaster - Producentlotta@nordlivpodcast.se
Robb LarsenPodcasterrobb@nordlivpodcast.se

NÖRDLIV

Vi ger er recensioner, krönikor, podcasts, guides och mycket mer. Allt för att ni ska kunna få en bättre inblick i spel/tillbehör/hårdvara och andra nördiga spörsmål.

Häng gärna med Nördliv, i deras podcast som kommer ut på iTunes varje söndag.

Medlemmar

Carl HolmerRecensent - Podcastercarl@nordlivpodcast.se
Sara WinoySocial Media Manager - Recensent - Podcastersara@nordlivpodcast.se
Robert JonssonRecensent - Podcasterrobert@nordlivpodcast.se
Ependyma LouiseRecensent - Podcasterlouise@nordlivpodcast.se
Erik HöglundPodcastererik@nordlivpodcast.se
Emil JohanssonRecensent - Skribentemil@nordlivpodcast.se