One-Punch Man säsong 2 bekräftad!

Äntligen har det kommit livstecken från skaparna av One-Punch Man, angående en andra säsong av den älskade serien. 

Det var på Twitter som de kom ut med nyheten och många fans jublade högljutt. Tyvärr kom det inte med några detaljer kring serien, såsom startdatum, eller eventuellt narrativ för den kommande säsongen. Men en sak är säker; många anime fans väntar gladeligen på denna serie.

One Punch Man debuterade för övrigt som en webb-serie, för att sedan adapteras till en manga 2012, och slutligen en anime serie, producerad av Madhouse under hösten 2015.

ctm4au8vmaeai9w

Skriven av: Fredrik Olsson

Email fredrik@nordlivpodcast.se Twitter @freddyolzzon Ansvarig utgivare / Chefredaktör / Pressansvarig / Grundare

Medlemmar

Fredrik OlssonChefredaktör - Podcaster - Recensentfredrik@nordlivpodcast.se
Danny LarsenRedaktionschef - Podcaster - Recensentdanny@nordlivpodcast.se
Max LöfströmProducent - Ljudteknikermaxx@nordlivpodcast.se
Lotta LeissnerPodcaster - Producentlotta@nordlivpodcast.se
Robb LarsenPodcasterrobb@nordlivpodcast.se

NÖRDLIV

Vi ger er recensioner, krönikor, podcasts, guides och mycket mer. Allt för att ni ska kunna få en bättre inblick i spel/tillbehör/hårdvara och andra nördiga spörsmål.

Häng gärna med Nördliv, i deras podcast som kommer ut på iTunes varje söndag.

Medlemmar

Carl HolmerRecensent - Podcastercarl@nordlivpodcast.se
Sara WinoySocial Media Manager - Recensent - Podcastersara@nordlivpodcast.se
Robert JonssonPodcasterrobert@nordlivpodcast.se
Ependyma LouisePodcasterlouise@nordlivpodcast.se
Erik HöglundPodcastererik@nordlivpodcast.se
Emil JohanssonRecensent - Skribentemil@nordlivpodcast.se