Spelsession ”Halo 5: Forge” – Pinnacle

Robb och Simon skjuter loss i ännu ett avsnitt av Halo 5: Forge! Denna gång ser Simon inget för solens strålar, och Robb bär runt på en stor påse salt! Halo 5: Forge PC systemkrav kan du hitta på bilden nedanför. ”Spelsessions” är där Nördliv spelar tillsammans eller själva och

Spelsession ”Halo 5: Forge (PC)” – ReCaged

Robb, Simon och PG är åter igen tillbaka i Halo 5: Forge! Denna gång delar Simon ut lektioner i huvudskjutande, Robb sjunger om julmust, och PG tar sig några vinklar ifred! Halo 5: Forge PC systemkrav kan du hitta på bilden nedanför. ”Spelsessions” är där Nördliv spelar tillsammans eller själva

Spelsessions med Ice! Star Wars: Battlefront – Avsnitt 5: ”Skywalker släpper gas!”

Ice brölar för att hon inte får döda, samt att hon uppenbarligen vill vara extra hårig. I övrigt försöker de bara överleva de farliga Skywalkers som tydligen släpper gaser på slagfältet?! Denna gång spelar vi multiplayer läget ”Supremacy”! Calling all droids! ”Spelsessions med Ice!” är där Nördliv spelar tillsammans med Ice; Fredriks

Medlemmar

Danny LarsenRedaktionschef - Logistikansvarig - Podcaster - Spelrecensentdanny@nordlivpodcast.se
Max LöfströmRedaktionschef - Ljuddesigner - Podcastermaxx@nordlivpodcast.se
Lotta LeissnerRedaktör - Podcasterlotta@nordlivpodcast.se
Robb LarsenWebbplatsansvarig - Spelrecensent - Podcasterrobb@nordlivpodcast.se

NÖRDLIV

Vi ger er recensioner, krönikor, podcasts, guides och mycket mer. Allt för att ni ska kunna få en bättre inblick i spel/tillbehör/hårdvara och andra nördiga spörsmål.

Häng gärna med Nördliv, i deras podcast som kommer ut på iTunes varje söndag.

Medlemmar

Carl HolmerRedaktör - Tillbehörs- och Spelrecensent - Podcastercarl@nordlivpodcast.se
Sara WinoySpelrecensent - Skribentsara@nordlivpodcast.se
Robert JonssonSpelrecensent - Skribentrobert@nordlivpodcast.se
Ependyma LouiseSpelrecensent - Podcasterlouise@nordlivpodcast.se
Erik HöglundSpelrecensent - Podcastererik@nordlivpodcast.se