Senaste Nyheterna

Spelsession ”Halo 5: Forge” – Pinnacle

Robb och Simon skjuter loss i ännu ett avsnitt av Halo 5: Forge! Denna gång ser Simon inget för solens strålar, och Robb bär runt på en stor påse salt! Halo 5: Forge PC systemkrav kan du hitta på bilden nedanför. ”Spelsessions” är där Nördliv spelar tillsammans eller själva och

Spelsession ”Trials Fusion” – Den utvalda tomten!

Robb och Simon brummar vidare i lite Trials Fusion! I detta avsnitt ramlas det bakåt, rullas uppåt, och pratas hejvilt om juletider i Larsen hushållet! ”Spelsessions” är där Nördliv spelar tillsammans eller själva och pratar vitt och brett om allt nördrelaterat. Egentligen pratar vi om allting. Så se gärna ovan

Spelsession ”Halo 5: Forge (PC)” – ReCaged

Robb, Simon och PG är åter igen tillbaka i Halo 5: Forge! Denna gång delar Simon ut lektioner i huvudskjutande, Robb sjunger om julmust, och PG tar sig några vinklar ifred! Halo 5: Forge PC systemkrav kan du hitta på bilden nedanför. ”Spelsessions” är där Nördliv spelar tillsammans eller själva

Spelsession ”Halo 5: Forge (PC)” – Battle Creek

Robb, Simon och PG hoppar åter igen in i Halo5: Forge! Denna gång kallar Simon alla för grisbarn, PG blir nästan mutad med choklad, och Robb blir double-teamad! Halo 5: Forge PC systemkrav kan du hitta på bilden nedanför. ”Spelsessions” är där Nördliv spelar tillsammans eller själva och pratar vitt

Medlemmar

Fredrik OlssonChefredaktör - Podcaster - Recensentfredrik@nordlivpodcast.se
Danny LarsenRedaktionschef - Podcaster - Recensentdanny@nordlivpodcast.se
Max LöfströmProducent - Ljudteknikermaxx@nordlivpodcast.se
Lotta LeissnerPodcaster - Producentlotta@nordlivpodcast.se
Robb LarsenPodcasterrobb@nordlivpodcast.se

NÖRDLIV

Vi ger er recensioner, krönikor, podcasts, guides och mycket mer. Allt för att ni ska kunna få en bättre inblick i spel/tillbehör/hårdvara och andra nördiga spörsmål.

Häng gärna med Nördliv, i deras podcast som kommer ut på iTunes varje söndag.

Medlemmar

Carl HolmerRecensent - Podcastercarl@nordlivpodcast.se
Sara WinoySocial Media Manager - Recensent - Podcastersara@nordlivpodcast.se
Robert JonssonPodcasterrobert@nordlivpodcast.se
Ependyma LouisePodcasterlouise@nordlivpodcast.se
Erik HöglundPodcastererik@nordlivpodcast.se
Emil JohanssonRecensent - Skribentemil@nordlivpodcast.se